מפת אתר

»
מפת אתר

בר ניווט עליון

בר ניווט ראשי

בר ניווט תחתון

מהדורה דיגיטלית

חדשות

דעות

נופש

עסקים בתנופה

קישורים בתחתית האתר

חדשות בעולם

 • עצמות אדם התגלו באומן - נראה כחלק מבית קברות יהודי
 • סערה בריבוע: - האם לריבועים הקטנים על משחת השיניים יש באמת משמעת נסתרת וחשובה?
 • מהומה בפושקינה: נעצרו חסידי ברסלב באומן - אלימות, גז מדמיע ועצורים, הסיפור המלא מאחורי הפרובוקציה באומן אמש שהובילה למעצרם של שני חסידי ברסלב ישראליים המתגוררים באומן
 • בעקבות ההתנכלויות: הוקם "השומרים - אומן" - בתגובה לאירועים ולפרובוקציות האחרונים באומן, הוקם בהוראת עסקני הקהילה ובהכוונת רב הקהילה באומן אירגון "השומרים" שיפטרל וידאג לתושבי המקום שלא מקבלים אבטחה מספקת מהמשטרה
 • דאגה באירופה: רוב היהודים עומדים שלא להגיע לבתי הכנסת - סקר שנערך בשבוע האחרון חושף כי כ-70% מיהודי אירופה לא יגיעו לבתי הכנסת לתפילות ראש השנה ויו"כ מחשש לפגיעות. רבנים באירופה: "חייבים להילחם באנטישמיות".
 • הכירו: זה האיש שנבחר לתפקיד המשפיע בעולם - הוא נשר מהלימודים בגיל 13, פשט רגל כמה פעמים, היה כוכב של תכנית ריאליטי, הקים מספר בניינים ותאגידים על שמו, והסתבך לא פעם בגלל דעותיו ואמירותיו השנויות במחלוקת. כעת האיש הזה הולך לשבת בבית הלבן כנשיא ארצות הברית ולהשפיע על מהלך חיינו ועל כל העולם, נעים להכיר: דונלד ג'ון טראמפ.
 • קיבל מאתיים וחמישים אלף קולות פחות - אך נבחר לנשיאות - דונלד טראמפ, נשיא ארצות הברית הנבחר קיבל פחות קולות מהילרי קלינטון אך לפי שיטת הבחירות בארה"ב יוצא שלטראמפ יש יותר אלקטורים מאשר קלינטון, מה זה "אלקטורים"? איך מתקיימת הצבעתם בפועל? למה זה הוגן שמי שקיבל פחות קולות ייבחר לנשיא? והאם יש סיכוי שלמרות הכל הילרי קלינטון תהיה הנשיאה לבסוף? התשובות- בכתבה שלפניכם:
 • גילוי היסטורי מרעיש: נחשף בית הקברות העתיק בברדיטשוב - שיתוף פעולה מיוחד בין פורום חברות קדישא בארה"ק לאיגוד הקהילות במערב אוקראינה נחשף בית הקברות העתיק בברדיטשוב 250 שנה להסתלקות הרה"ק רבי לוי יצחק מברדיטשוב זיע"א.
 • הלם באומן! פושעים התיזו גז מדמיע והניחו ראש של חזיר בציון רבי נחמן מברסלב - בליל אמש התפרצו מספר אלמונים גלוחי ראש אל ציונו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן, התיזו גז מדמיע על המתפללים, זרקו בקבוקי צבע הנראים כדם ובנוסף הניחו ראש של חזיר במקום. התגובות למעשה חריפות, שר הפנים דרעי אמר שיפנה היום לנשיא אוקראינה, בנוסף חה"כ יאיר לפיד אמר שפנה לשגריר אוקריאנה בישראל וקרא לו לחקור במהירות את המקרה.
 • הסערה על חילול הציון באומן, תגובות רבות במערכת הפוליטית - הזעזוע והמחאה על חילול ציון רבי נחמן מברסלב בעיר אומן עולה שלב, ראש הממשלה הגיב והורה למנכ"ל משרד החוץ לטפל מיידית בנושא. בנוסף שר הדתות הביע את מחאתו על התקרית המזעזעת וזימן את השגריר האוקראיני לשיחה דחופה, שר הפנים דרעי שוחח עם השגריר האוקראיני ועוד הרבה חברי כנסת הגיבו לנושא, כמו כן היום בצהריים התקיימה עצרת תפילה ומחאה בציון באומן.
 • מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ, מסיבת חומש היסטורית בברסלב. - מעמד היסטורי התקיים בשבוע שעבר באומן כאשר התקיימה מסיבת חומש בתלמוד התורה המקומי של חסידי ברסלב וזאת לאחר 80 שנה בערך בהן לא היה תלמוד תורה במקום. המעמד היה מרגש וחוחקו בו אף פרסים לתלמידי הכיתות היותר גבוהות.

חדשות בארץ

חדשות בצפון

בחצרות הקודש